Teen Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Interesantno

2 posters

Go down

Interesantno Empty Interesantno

Komentar  Luka Sun Dec 07, 2008 8:59 pm

...I bi jutro kad Bog stade pred svoje dvanaestoro dece i u svako od njih usadi seme
ljudskog života. Jedno po jedno, svako dete iskoračivaše da primi dar koji mu je namenjen.
"Tebi, Ovnu, prvom dajem Moje seme da bi imao čast da ga zasadiš. Za svako seme
koje zasadiš još će se milion umnožiti u tvojoj ruci. Nećeš imati vremena da vidiš kako
seme klija, jer sve što zasadiš stvara više onoga što treba zasaditi. Prvi češ prodreti u tle
ljudskog uma sa Mojom idejom. Ali, nije na tebi da hraniš Ideju, niti da je ispituješ. Život ti
je delanje i jedino delanje koje ti pripisujem je da počneš ljude da činiš svesnim Mojeg
Stvaranja. Za tvoj dobar rad dajem ti vrlinu Samopoštovanja."
Mirno se Ovan povuče na svoje mesto.
"Tebi, Biku, dajem moč da seme izgradiš u bogatstvo. Na tebi je veliki posao koji
iziskuje strpljenje, jer moraš završiti sve što je započeto ili će seme biti izgubljeno u vetru.
Ti ne treba da postavljaš pitanja, ni da se premišljaš u sred posla niti da se oslanjaš na druge
za ono što tražim od tebe da učiniš. Zbog toga ti dajem dar snage. Pametno ga upotrebi."
I Bik se vrati na svoje mesto.
"Tebi, Blizanče, prepuštam pitanja bez odgovora da bi mogao da shvatiš sve što
čovek vidi oko sebe. Nikada nećeš saznati zbog čega ljudi govore ili slušaju, ali ćeš u
potrazi za odgovorom pronaći moj dar Znanja."
I Blizanac se vrati na svoje mesto.
"Tebi, Raku, pripisujem zadatak da učiš ljude emocijama. Za tebe sam namerio da
im izazoveš smeh i suze da bi svi videli i razmišljali da se punoća razvija iznutra. Zbog toga
ti dajem dar Porodice, da bi se tvoja punoća umnožila."
I Rak se vrati na svoje mesto.
"Tebi, Lave, dajem zadatak da svetu pokažeš Moju Kreaciju u svom svojem sjaju.
Ali, moraš se čuvati ponosa i uvek se prisećati da je ovo Moja Kreacija, a ne tvoja. Jer, ako
to zaboraviš, ljudi će te prezirati. Puno je radosti u poslu koji ti dajem, ali ga obavi valjano.
Za to ti dajem dar Časti."
I Lav se vrati na svoje mesto.
"Od tebe, Device, tražim da ispitaš sve što je čovek uradio od Moje Kreacije. Ti
treba da oštroumno proučiš njegove puteve i podsetiš ga na greške, da bi kroz Moju Kreaciju
mogao biti savršen. Da bi to učinila, dajem ti dar Čistote Misli."
I Devica se vrati na svoje mesto.
"Tebi, Vago, dajem misiju služenja, da bi čovek mogao biti svestan svojih dužnosti
prema drugima, da bi mogao da nauči da sarađuje, kao i da bi bio sposoban da sagleda i
drugu stranu svojih postupaka. Postaviću te svuda gde je nesklad, a za tvoje napore daću ti
dar Ljubavi."
I Vaga se vrati na svoje mesto.
"Tebi, Škorpione, dajem veoma težak zadatak. Imaćeš sposobnost da znaš misli
ljudi, ali ti ne dozvoljavam da govoriš o onome što naučiš. Mnogo puta će te boleti ono što
vidiš, a u svom bolu okrenućeš se od Mene i zaboravićeš da tvoj bol ne izazivam Ja, već
izopačenje Moje Ideje. Shvatićeš puno o čoveku da bi uspeo da ga upoznaš kao životinju i
boričeš se sa njegovim životinjskim instinktima u sebi da ćeš izgubiti svoj put, ali kada Mi
se konačno vratiš, Škorpione, imam za tebe najviši dar Smisla."
I Škorpion odstupi.
"Strelče, od tebe tražim da ljude zasmejavaš, jer usred nerazumevanja Moje Ideje,
postaju ljuti. Kroz smeh treba čoveku da pružiš nadu, a kroz nadu okreni mu pogled ka
Meni. Dodirnućeš mnogo života, makar i na trenutak, i upoznaćeš neumor u svakom životu
koji dodirneš. Tebi, Strelče, dajem dar Beskonačnog Izobilja, kojeg možeš da širš dovoljno
daleko da bi doprlo do svakog mračnog ugla i donelo mu svetlo."
I Strelac odstupi na svoje mesto.
"Od tebe, Jarče, tražim mukotrpan rad, da bi ljude mogao njemu naučiti. Zadatak ti
nije lak, jer ćeš na plećima osetiti sve ljudske poslove, ali zbog jarma tvojeg bremena u tvoje
ruke stavljam čovekovu odgovornost."
I Jarac odstupi na svoje mesto.
"Tebi, Vodolijo, dajem koncept budućnosti da bi čovek mogao videti druge
mogućnosti. Imaćeš bol usamljenosti, jer ti ne dozvoljavam da personalizuješ Moju Ljubav.
Ali, da bi čovekov pogled okrenuo ka novim mogućnostima, dajem ti dar Slobode, da bi u
svojoj slobodi mogao da nastaviš da služiš čovečanstvu gde god da si mu potreban."
I Vodolija odstupi na mesto.
"Tebi, Ribo, dajem najteži zadatak. Od tebe tražim da sakupiš sav ljudski bol i vratiš
ga meni. Tvoje suze treba na kraju da budu Moje suze. Bol koji ćeš upiti je posledica
čovekovog nerazumevanja Moje Ideje, ali ti treba da mu pružiš saosećanje da bi mogao
ponovo pokušati. Za ovaj najteži zadatak dajem ti najveći dar. Ti ćeš biti jedino od Moje
dvanaestoro dece koje će Me razumeti. Ali, ovaj dar razumevanja je tvoj, Ribo, jer kada
pokušaš da ga proširiš među ljudima, oni neće slušati."
I Riba odstupi na svoje mesto.
...Tada reče Bog: "Svako od vas ima deo Moje Ideje. Ne smete zameniti taj deo za
celu Moju Ideju, niti smete poželeti da međusobno razmenjujete delove. Za svakog od vas
je taj deo savršen, ali to nećete znati sve dok svih dvanaestoro ne postanete JEDNO. Tada
će celina Moje Ideje biti otkrivena svakome od vas."
I deca odoše, odlučna da najbolje obave svoj zadatak da bi mogla dobiti svoj dar.
Ali, niko nije potpuno shvatio svoj zadatak ili svoj dar i kada se vratiše, ljuti Bog reče:
"Svako od vas veruje da su tuđi darovi bolji. Zbog toga ću vam dozvoliti da ih
razmenjujete." I u trenutku svako dete bi ushićeno, pošto razmotri sve mogućnosti svoje
nove misije.
Ali, Bog se nasmeja, pošto reče: "Vratićete Mi se mnogo puta moleći da vam
otkrijem vaš zadatak i svaki put ću vam uslišiti želju. Proći ćete kroz bezbroj inkarnacija,
pre nego što ispunite prvobitnu misiju koju sam vam pripisao. Dajem vam neograničeno
vreme da to uradite, ali tek kada to završite možete biti sa Mnom."
Luka
Luka
Admin

Broj komentara : 330
Join date : 2008-12-06
Age : 27
Mjesto : Banjaluka,BiH

https://teen-forum.forumbo.net

Na vrh Go down

Interesantno Empty zNA

Komentar  Kunda Thu Dec 11, 2008 11:48 am

Znao sam da smo svi iz sjemenka nastali!!!

smeh
Kunda
Kunda

Broj komentara : 245
Join date : 2008-12-09
Age : 28
Mjesto : Bileca

Na vrh Go down

Na vrh


 
Permissions in this forum:
Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu